İDEAL ÇALIŞMA ORTAMI İÇİN HAZIR OFİS

 

          İdeal bir çalışma ortamı için belirli özelliklerin olması gerekir. Bu özellikler olmadan verimli ve tam konsantre bir iş pek mümkün olmuyor. Bu özellikler nelerdir?

Öncelikle ergonomik bir tasarımın olması gerekir. Çünkü çalışanların ofisle uyumu çok önemlidir. Rahat edemeyeceği bir ofiste kimse konsantre bir şekilde çalışamaz. Eşyaların bunları düşünülerek dizayn edilmesi gerekir. Aksi takdirde huzursuz bir ortam ve çokta işinize odaklanabileceğiniz bir ortam oluşmamış olur. Masanızın yüksekliği, sandalyenizin duruşu gibi bir çok etmende vardır. Tabi sağlığınız için bunların düşünülmüş olması gerekir. Bu etmenlerin bir arada bulunması gerekir. Konforlu bir ofisin olması gerekir. Eşyalarınızın kolay ulaşabileceğiniz şekilde tasarlanmış olması gerekir.  

Işık, ısı gibi etmenlerde bir insanın çalışma verimliliğini yüksek derecede etkiler. Işık almayan veya yeterince bir aydınlatmanın olmadığı bir ofiste kimsenin çalışma isteği gelmez. Ortam sıcaklığının da iyi ayarlanmış olması gerekir. Kışın ve yazın doğru ortam sıcaklığında olması gerekir. Tabi ki temiz havanın, sirkülasyonun olması oldukça önemlidir. Havasız bir ortamda çalışmak kimseye iyi gelmez. Dolayısıyla bu etmenlerde yeterince önem taşır.

Ve tabii ki ses çok önemlidir. Gürültülü bir ortamda çalışmak bir hayli zordur. İşinize tam kendinizi veremezsiniz. Odaklanma problemi yaşarsınız. Bu yüzden sessiz ve sakin bir çalışma ortamına ihtiyacınız olur.

Gördüğünüz gibi ideal çalışma ortamı için bir çok faktör var. Daha fazla verimli ve üretken olabilmek için bu etmenler çok önemlidir. Sadece verimlilik ve üretkenlik için değil sizin sağlığınız ve mutluluğunuz için de ayrıca çok önemlidir. Çünkü masa başında saatlerinizi geçireceğiniz bir işiniz varsa bunlar sizi olumsuz yönde etkileyebilir.

Dolayısıyla sıfırdan bir ofise başladığınızda bu etmenlerin her birini sağlamak oldukça zordur. Hem ekonomik açıdan hem de zaman açısında sizlere çok fazla yük gelecektir. Ofisinizin konumu hem prestij açısından hem ekonomik açıdan oldukça önemlidir. Prestijli bir konumda bulunmak ister herkes fakat bir prestijli yer için ekonomik fiyatlar nerdeyse imkansızdır. Dolayısıyla arka sokaklardan çokta profesyonel görünmeyen bir yerde ofis açmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durum sizi müşterilerinizin gözünden çokta prezantabl bir görünüme kavuşturmaz.

Hazır ofis sizlere hem görünümünüz için çok daha profesyonel bir görünüm sağlıyor hem de ekonomik fiyatlarla sizi çok büyük yüklerden kurtarıyor. Bu yükler nelerdir? Tabii ki elektrik, su, doğal gaz, klima, güvenlik, temizlik, mutfak, stopaj vergisi, çalışanınızın maaşı ve sigortası, dekorasyon, tadilat, tamirat, mobilya gibi bir çok sorundan kurtarıyor. Hazır ofiste sizler ekstra bu masraflar için bir ücret ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Bir sıfırdan ofis açmak istediğinizde bunların hepsi sizler için çok önemli sorunlar haline gelecektir. Bu masraflar yüzünden bir çok iş yeri sahibi ofislerini kapatmak zorunda kalıyor. Bu durumda hazır ofis her açıdan çok daha avantajlı oluyor. Hazır ofisle işlerinizin verimliliğini de ikiye katlarsınız. Çünkü ideal çalışma ortamında olması gerekenlerin hepsini sağlar. Ayrıca bunları sorun etmenize gerek kalmaz. Huzurlu ve mutlu bir çalışma ortamınız olur. Toplantınız olduğunda toplantı odalarımızı kullanabiliyorsunuz. 12 kişilik kapasiteli toplantı odalarımızı sizlere özel kullanımınızı sağlıyoruz. Size ve misafirlerinize de sınırsınız çay, kahve ve ikramlık servisimizde oluyor. Konuklarınız geldiğinde güler yüzle çalışanımız tarafından karşılanır. Profesyonel bir şekilde ağırlanır. Sizlerin isteği doğrultusunda bilgi verilir. Böylece prezantabl bir görüntüden uzaklaşmamış olursunuz.