E-Ofis Gerekli mi?

Günümüzde ticaret yapmanın veya para kazanmanın farklı metotları tabi ki bulunur. Ancak gerçek anlamda bir ticari iş yapmayı planlıyor iseniz, muhakkak fotoğrafı bir tebligat adresinizin ve bir ofisinizin bulunması gerekecektir. Bu tür ticari kanunlarının değişmez maddeleri arasında da yer almaktadır. Sizde ticaret hayatına atılmayı planlıyor iseniz, öncelikle yasal prosedürler dahilinde kendinize bir işyeri kiralamanız gerekecektir.

İşyeri kiralamak tahmin edeceğiniz gibi belirli mali yükleri sizlerin karşısına çıkaracaktır. Kira bedeli, protokol bedeli, kapora ve benzeri maddi giderler ilk aşamada sizlerden çıkacaktır. Ayrıca mobilya aksamının alınması, ekstra giderler, işletme giderleri ve benzeri şeyler ile de karşılaşma ihtimaliniz tabii ki kaçınılmaz bir biçimde bulunacaktır. Ancak en azından ilk aşamada tüm bu maddi giderlerdan kaçınmanız mümkün olabilir. Bu yüzden sanal ofis anlayışı sizlere gerekli olan her çeşit desteği sağlayacaktır. Sanal ofis gerekli mi? Masraf yapmak istemiyor iseniz, öngörülen giderler ile karşılaşmak istemiyor iseniz, sabit ve cüzi miktarda bir para ödemek suretiyle bu hizmetlerden yararlanmanız mümkün olacaktır.

Nerede E-Ofis Kiralayabilirim?

Ticari faaliyetlerinize hangi merkezden ulaşmak arzu ettiğinizin herhangi bir önemi bulunmamaktadır. Örneğin sanal ofis Ankara gibi bir hizmetten yararlanmanız mümkündür. Ankara'da iş kurmayı, iş planlamayı, ticaret hayatına atılmayı planlıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda Ankara üstünde hizmet sunan ticari unvana sahip olabilirsiniz. Tabii ki burası ile kısıtlı kalmak gibi bir uygulama içerisinde bulunacaksınız. İstediğiniz yerde işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

E-Ofisin Bulunduğu İlde Yer Almak Zorunda mıyım?


Ofis kiralama işleminde, sanal olarak ofis kiralama işleminde, en fazla tereddüt edilen konunun bu olduğu görülmektedir. Sanal ofis Ankara biçiminde bir kiralama hizmetleri alınmak istendiğinde, bu sisteme başvurmak isteyen şahısların aynı ilde yer almak mecburiyetinde olup olmadığını araştırdığı görülmektedir. Sanal ofis veya büronun bulunduğu ilde yer almak mecburiyetinde mıyım? Elbette böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır. Kiralama işlemini yaptığınız kurum tarafından sizlere gerekli olan her çeşit destek sağlanacaktır. Siz arzu ettiğiniz yerde, arzu ettiğiniz zaman işiniz ile alakalı her şeyi takip edebilirsiniz. Yurtdışı seyahatlere çıkabilirsiniz. Herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır.

Şirketinize gelecek her çeşit fotoğrafı evraklar, bildirimler, tebligatlar, kiralama hizmetlerinin sunulması sebebiyle alınacak, tarafınıza iletilecektir. Ayrıca vereceğiniz elektronik posta adresine gelecek bildirimlerde, yine hizmet alacağınız kurum tarafından sizlere iletilecektir. Sizin yapmanız gerekli olan yalnızca işinize konsantre olmaktır. Siz yalnızca herhangi biyerden işinizi takip edebilirsiniz.

Bahsettiğimiz gibi yurtiçinde herhangi bir şehirde bulunmanızın önemi yoktur. Eşiniz ile alakalı yurt dışı seyahati yapmanızın da hiçbir önemi bulunmamaktadır. Sadece telefon ve internet bağlantısına erişim sağlamanız yeterli olacaktır. Ofis hizmetleri, sizler adına hizmet aldığınız kurum tarafından kusursuz bir biçimde işletilecektir. Yaşamanız olası yasal bir mağduriyet veya bilgi eksikliği ya da iletişim kopukluğu gibi bir sorun asla karşınıza çıkmayacaktır.