Hazır Ofis Sistemi Yasalmıdır?


Türkiye'de şirket kurma konusunda belirli yasal prosedürler bulunmaktadır. Tüm ticari hükümler kapsamında şirket kurmaya karar verdiğinizde, gerekli evrakları tamamlamalısınız. Sizlerden istenen evraklar içerisinde kiralayacağınız yani tebligat adresinizin bulunacağı bir kira kontratı da yer alacaktır. Yani bir şirket kurmak istiyor iseniz, yasal prosedürleri tamamlayabilmeniz, şirketin varlığını onaylata bilmeniz için, sabit bir adresi göstermek mecburiyetindesınız.

Bu konumda sizler için hazırlanmış olan hazır ofis hizmetinden yararlanabilirsiniz. Peki böyle bir hizmet almaya karar verdiğinizde, hazır ofisler yasal olarak tanınıyor mu? Elbette tamamen hukuk hükümlerine uygun bir şekilde sanal olarak da ifade edilen, hazır olarak da tanımlanan ofis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Yasal mevzuatlara aykırı herhangi bir durum bulunmamaktadır.

Nerede Hazır Ofis Kiralayabilirim?

Nereden veya hangi şehre yönelik olacak şekilde kiralamak istediğinize tabii ki siz karar vereceksiniz. Hazır ofis Ankara gibi bir hizmetten yararlanabilirsiniz. Ankara'da bir iş kurmayı düşünüyor olabilirsiniz, Ankara'da bir girişimci olarak kendinize bir işletme açmayı düşünüyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda, vakit kaybetmeden hazır ofis anlayış ile tanışabilirsiniz. Hemen kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Birkaç dakika içerisinde işlemin tamamlanması ile birlikte, artık resmi anlamda ya da yasal anlamda kabul edilecek resmi bir tebligat adresiniz bulunacaktır. Sizler adına şirket tarafından görevlendirilmiş sekreterlik hizmetleri veren personel bulunacaktır. Siz hiçbir biçimde ofis ile ilgilenmenize dahi gerek bulunmayacak düzeyde işlerinize konsantre olabilir, işinizi büyütmeyi hedefleyebilirsiniz.

Hazır Ofis Kiralama Bedelleri Yüksek mi?

Hazır ofis Ankara gibi bir kiralama hizmetini yaptığınızda, kiralama bedeli açısından düşünmenize gerek yoktur. Hazır ofis kiralama bedelleri yüksek mi? Hayır, çok çok cüzi miktarlarda kiralama işlemini yapacaksınız. Basit bir örnek verebiliriz. Gerçek bir işyeri kiraladığınızda, elektrik, doğalgaz, internet, telefon gibi faturaları da kira bedeli ile birlikte, personel giderleri dahil olacak şekilde ödeyeceksiniz. Bunların tamamı cebinizden çıkacaktır. Burada sayılmış faturaların sadece bir tanesi değerinde bile ofis kiralama ya da hazır olarak sunulan ofis kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Zannettiğinizin aksine, çok düşük miktarlarda kiralama işlemi yapılacaktır. Şu açıdan da değerlendirebilirsiniz. Dükkan kiralamayacak, kira bedeli ödemeyeceksiniz, personel tutmayacak, personel gideri, sigorta masrafı ile karşılaşmayacaksınız. Dükkanda kullanacağınız elektrik, gaz ya da telefon gibi sistem ya da gereksinimler için her ay düzenli olarak fatura ödemek zorunda kalmayacaksınız. Sizin adınıza işlerin takip edildiğini göreceksiniz. Tabii ki toplantı yapma ihtiyacı duyuyor olabilirsiniz. Tabii ki çalışma odasında en azından belirli gün ve saatlerde bulunma zorunluluğunu hissediyor olabilirsiniz.

Bu durumda da aynı hizmetler şirket tarafından sizlere sağlanacaktır. Karşılıklı olarak belirlenmiş gün ve saatlerde çalışma odaları sizlere konforlu bir şekilde tahsis edilecek, lüks bir şekilde tahsis edilecektir. Yine karşılıklı olarak mutabık kalınacak gün ve saatlerde, toplantı odaları, lüks ve konforlu toplantı odaları sizlere tahsis edilecektir.