Hazır Ofisler İş Dünyası’nın Trend Topic’i

Değişen ve sürekli gelişen Dünya’da neredeyse tamamen tüketim ülkesi olma yolunda ilerleyen ülkemizde iş alanı arttıkça ve üniversitelerden mezun olan nitelikli iş gücü yükseldikçe ofis ihtiyacı da doğru orantılı olarak artmaktadır. Hazır ofis yeni iş kuracak olan veya iş yerini değiştirmeyi ve daha ekonomik bir çözüm bulmayı hedefleyen şahıs ya da şirketlerin en büyük tercihlerinden biri haline gelmiştir. Özellikle iş dünyasının içinde bulunduğu LinkedIn, Twitter gibi mecralarda neredeyse trend topic olacak kadar gündem konusu olan bu ofis sistemi, uçtan uca birçok konuda detaylı bir şekilde avantajlar sağlıyor. Yaklaşık altı saatimizi harcayarak enine boyuna incelediğimiz bu sistemin detaylarını anlatmadan önce sarsıcı bir tespitimizi belirtmeliyiz ki iş dünyasının büyük bir çoğunluğunun İstanbul’da olmasına rağmen, Hazır ofis Ankara’da ülkemizin en çok tercih edilen şehri haline gelmiş. Şimdi biraz yaptığımız araştırmalar ışığında sizlere detaylar vererek bu sistemi neden tercih etmeniz gerektiğine dair tüyolar verelim.

Hazır Ofis Bana Ne Gibi Avantajlar Sağlayabilir?

Ofis kurmakla uğraşan bir girişimci, Hazır ofis sayesinde birçok maliyetten kolaylıkla kurtulabilir. Masa, sandalye, klima, havalandırma, ışıklandırma gibi gereksinimleri yerine getirirken hem zaman kaybedersiniz hem de çokça para harcamak zorunda kalırsınız; ama bu ofis sistemi sizlere bu materyallerin tamamını hazır bir halde sunduğu için, size sadece kira ödemek kalır. Bu ofislerin en büyük avantajı ise size kurumsal bir kimlik kazandırmasıdır. Peki nasıl oluyor bu hazır ofis? Şöyle ki; adınıza gelen telefonlar karşılanıyor, gönderileriniz teslim alınıp size iletiliyor, resmi yazışmalarınız takip ediliyor, misafirleriniz karşılanıyor, toplantı salonları, kafeterya gibi ortak alanları kullanabiliyorsunuz ve daha fazlası. Tamamen kullanım gereksinimlerinize göre düzenlenebilen bu ofisler, sizin istediğiniz hale getiriliyor ve buna göre bir fiyatlandırma çıkarılıyor. Fiyatları da sakın korkmayın; çok ucuz.

Hazır Ofis Kullanmak Müşterilerimi Rahatsız Eder mi?

Hayır. Aksine, müşterilerinizi gayet modern ve profesyonel ortamlarda ağırlayacağınızdan dolayı, müşterileriniz kesinlikle bu durumdan rahatsız olmaz ve aslında bu durumun farkında dahi olmazlar. Adı üstünde, belli bir ücret karşılığında kullanımınıza sunulan bir ofis. Şöyle düşünün; Hazır Ofis Ankara’da olsun istiyorsunuz ve sizin paranız sadece Ankara’nın kalbi olan Kızılay’a çok uzak yerlerdeki ofisleri kiralamaya yetiyor. Siz de bu ofis sistemini kullanmaya karar verdiniz ve merkezi bir yerde bulduğunuz ofisi kiraladınız. Müşterileriniz sizi ziyaret etmek için ofisinize geldiğinde merkezi bir yerde olmanız mı daha avantajlıdır yoksa dışarıda kalan bir bölgede mi? Bu sebepten dolayı hazır ofis sistemi özellikle yeni girişimciler için bulunmaz bir nimet gibidir. Tertemiz ve modern ortamlar, internet kullanımı, size özel sabit telefon tanımlaması ve daha birçok özellik. Bu sebepten dolayı tercihinizin nedenleri açıktır.